Najczęstsze błędy przy aranżacji łazienki

Moda ma wpływ nie tylko na to jak się ubieramy, wdarła się w każdą dziedzinę życia – również w nasze wnętrza. Ulegamy jej wpływowi podczas wyboru elementów wyboru materiałów i ozdób łazienkowych. Niestety, wybierając płytki do łazienki, których ogromny wybór znajdziemy w wielu sklepach sprzedających płytki do łazienki , często nie zwracamy uwagi na inne aspekty. Interesuje nas tylko modny wzór i cena, a przecież nie wszystkie płytki będą pasowały do naszej łazienki.

  1. Zbyt duży format

    To chyba najczęściej spotykany problem, z jakim borykają się osoby pragnące uzyskać modny wygląd łazienki. Musisz pamiętać, że przeciętny market budowlany jest znacznie większy, niż przeciętne pomieszczenie w domu i wybrane przez Ciebie płytki do łazienki, w domu będą wydawały się znacznie większe, a duży format płytek może pomniejszyć optycznie pomieszczenie.

  2. Niewłaściwy wzór lub kolorystyka

    Uwielbiasz fioletowy kolor? W porządku, jednak nie oznacza to, że fioletowe płytki do łazienki na dodatek w różową kratkę będą świetnie prezentowały we wnętrzu. Pamiętaj, że intensywne kolory lub bogate zdobienia zmniejszą optycznie łazienkę i będą przytłaczające.

  3. Właściwości płytek do łazienki

    Nie każda glazura nadaje się do kuchni czy łazienki, tak jak nie każdą można położyć na balkonie. Płytki w łazience powinny być odporne na wilgoć i bezpośredni kontakt z wodą.