Kawa organiczna do lewatywy – jak to działa?

Lewatywa z kawy organicznej jest elementem terapii Gersona, która przeznaczona jest do leczenia chorób cywilizacyjnych w tym raka oraz ogólnego oczyszczania organizmu. Nie od dziś wiadomo, że zdrowie człowieka w dużej mierze zależy od zdrowia jelit, twierdzą specjaliści z www.well-ness.pl/kategoria-produktu/kawa-organiczna . Kawa organiczna do lewatywy pomaga oczyścić je ze złogów, uregulować pracę jelit i polepszyć ogólne samopoczucie.

Dysfunkcje jelita grubego wpływają na wiele aspektów zdrowotnych, na przykład różnorodne stany zapalne śluzówek jamy ustnej, błony nosa i całego przewodu pokarmowego. Kawa organiczna, którą dodajemy do lewatywy, pomaga oczyścić jelita i przewrócić ich naturalne funkcjonowanie. Kawa organiczna zastosowana w taki sposób wspaniale wypłukuje truciznę z organizmu, złe bakterie i grzyby, dzięki czemu bardzo dobrze leczy na przykład stany zapalne. Ważne jest, żeby po każdej lewatywie z kawy organicznej trzeba uzupełnić dobre bakterie w jelitach, dla tego warto zażywać probiotyki.

Dodatkowo podczas detoksu powinno się unikać ciężkostrawnych potraw, na przykład produktów z białej mąki, wszystkich tłuszczów i margaryny, mięsa oraz ryb, wszelkiego rodzaju słodyczy, oraz wszystkich przetworów mlecznych, ponieważ obciążają one organizm nowymi truciznami. Najlepiej spożywać świeże owoce i warzywa.