Na czym polega cud terapii Gersona?

Jeśli wśród znajomych lub w rodzinie ktoś chorował na raka, być może słyszeliśmy o terapii Gersona opartej na sokach, które czynią cuda. Ale na czym ona polega? W witrynie well-ness.pl/produkt/cud-terapii-gersona-ksiazka mamy okazję zdobyć wystarczająca wiedzę na ten temat a nawet kupić książkę o kuracji oraz niezbędne produkty i akcesoria do jej przeprowadzenia.

Doktor Max Gerson to niemiecki lekarz, który w latach dwudziestych XX wieku rozpoczął badania nad chorobami przewlekłymi takimi jak migrena, a później również rak. Jednym z założeń jego terapii było podejście holistyczne, tzn. całościowe do organizmu człowieka – leczył ludzi, a nie poszczególne choroby. Określenie cud terapii Gersona doskonale oddaje efekty jego metody, gdyż przy pomocy całkiem prostych i niewyszukanych środków można osiągnąć niewiarygodne rezultaty.

Cud rozkłada się na trzy proste czynniki :

  • dieta nisko tłuszczowa oparta na organicznych warzywach i owocach podawanych w postaci świeżo wyciskanych soków

  • odpowiednia suplementacja

  • oczyszczanie organizmu, w szczególności wątroby, lewatywami z kawy

Wyniki leczenia zaskakują lekarzy, dlatego wielu nie chce uznać metody. Bo czyż remisja raka, nawet u pacjentów w ostatnim stadium, pozbycie się migreny, czy dokuczliwych alergii to nie prawdziwy cud terapii Gersona?