Dlaczego Skawina słynie z dobrych dentystów?

Jak to się stało, że niewielka miejscowość w Małopolsce, jaką jest Skawina stała się tak znana z dobrych dentystów? To potwierdza niemal każdy tutejszy dentysta. Skawina przyciąga pacjentów z innych miejscowości. W gabinecie stomatologicznym Dentalpark-krakow.pl od dawna widzą tę prawidłowość. Dlaczego klienci skłonni są jechać z dużego miasta do małej miejscowości, by tutaj leczyć zęby u stomatologa?

Pierwszy czynnik to dbałość o opinię. W małym mieście wszyscy się znają, a opinie rozchodzą się bardzo szybko. Dentysta w Skawinie musi dbać o swoją renomę, bo może szybko stracić pacjentów – każda negatywna opinia szybko obiegnie miasto. Tymczasem w dużych miastach pacjenci i tak przyjdą do stomatologa, bo jest dużo ludzi, więc nie trzeba opierać swojej praktyki lekarskiej na stałych pacjentach, można korzystać z napływu nowych.

W Skawinie koszty życia są zdecydowanie niższe, niż w dużych miastach. A to oznacza, że na przykład koszt wynajmu lokalu na gabinet dentystyczny jest też niższy. Wielu dentystów to osoby, które mają dom z miejscem na praktykę lekarską, więc w ogóle nie muszą płacić za wynajem, co pozwala im na utrzymanie cen na niższym poziomie, niż ten, jaki mają dentyści w dużych miastach. Różnice te mogą sięgać kilkuset złotych, więc jest to znaczna kwota. Jeśli potrzebny ci dentysta Skawina to świetny pomysł.